Maaelu edendajad said aumärke

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder andis ministeeriumi teenetemärgid kuuele maaelu edendajale.

Põllumajandusministeerium andis välja viis hõbemärki ja ühe kuldmärgi. Kuldne teenetemärk antakse silmapaistvate teenete eest põllumajanduse, toidutööstuse, maaelu või maaettevõtluse edendamisel ning selle sai Võrumaa põllumees Mart Timmi.

Mart Timmi on tunnustatud arvamusliider. Ta on Kagu-Eesti suurim köögivilja- ja seakasvataja, edukas ettevõtja ning aktiivne külaelu arendaja, kes on isiklike investeeringute toel arendanud välja Navi külakeskuse. 2009. aastal pälvis Mart Timmi Aasta Põllumehe tiitli.

Oma Jaagumäe talu on ta üles ehitanud terviklikuks tootmiseks. Lisaks sea-, teravilja- ja köögiviljakasvatusele avas Timmi mõne aasta eest Võrus talupoe ning pakub ka peoteeninduse teenust.

„Kõigega läheb hästi,“ ei poolda kuldmärgi omanik virisemist. „Seakasvatuses on praegu vast kõige raskem, sest on turuprobleemid. Aga meie realiseerime oma sead ise, nii et need mured meid palju ei mõjuta.“

Teraviljahind võiks Timmi meelest parem olla. „Ma söödan palju vilja küll oma sigadele, aga mul jääb seda ka üle müügiks,“ selgitab Timmi.

Uusim tegevusvaldkond on toitlustamine - Jaagumäe talu maitsvaid suupisteid on saanud proovida paljud Lõuna-Eesti inimesed.

„See tuli kuidagi iseenesest, inimesed hakkasid küsima ja nüüd me seda teemegi,“ ütles Timmi.
 
Allikas